Mi. Feb 21st, 2024

Coinbase doznał wielu przestojów od marca, często zbiegających się z niestabilnymi dniami handlu Bitcoinami.

Wygląda na to, że Coinbase ma problem z pojemnością

Użytkownicy od lat wskazywali, że kiedy Bitcoin Evolution i inne aktywa kryptograficzne są szczególnie niestabilne, wymiana czasami przechodzi w tryb offline bez ostrzeżenia. Te przerwy mogą uniemożliwić klientom kupowanie lub sprzedawanie ich aktywów kryptograficznych i są ogólnie postrzegane przez handlowców niekorzystnie .

W okresie od marca do listopada na giełdzie odnotowano dziewięć różnych problemów prowadzących do różnego rodzaju przerw w dostawach lub problemów z łącznością, chociaż w niektórych przypadkach bezpośredni wpływ na klientów jest nieco niejasny. Pozornie problemy różnią się stopniem nasilenia. Główna aktualizacja statusu opublikowana przez Coinbase w takich czasach to: „W serwisie Coinbase.com występują problemy z łącznością”.

Cztery z tych przypadków zbiegły się ze zmienną ceną Bitcoinów, zgodnie z 30-minutowymi cenami świec na TradingView.com.

29 kwietnia Coinbase zgłosił problemy z łącznością. W aktualizacji statusu, która została opublikowana później, wydawało się, że Coinbase.com miał problemy między 10:00 a 12:30 PDT tego dnia. Cena Bitcoina zmieniła się w tym czasie o 4,54%. Cointelegraph wcześniej informował o problemach z platformą, które wystąpiły tego dnia.

9 maja Coinbase powiadomiło opinię publiczną o kolejnej trudności , ponownie stwierdzając: „Coinbase.com ma problemy z łącznością”

Tym razem cena Bitcoina przesunęła się o 15,26% między 17:00 a 18:00 czasu PDT – okno czasowe pokazujące trudności, oparte na statusie, które obejmowało również dodane szczegóły opublikowane kilka dni później.

Trzecia instancja korelująca ze znaczącą akcją cenową Bitcoin miała miejsce 1 czerwca, kiedy Coinbase po raz kolejny powiadomił opinię publiczną o problemach z łącznością. Ten incydent najwyraźniej wpłynął na użytkowników na pewnym poziomie między 16:00 a 17:00 czasu PDT, w którym to czasie Bitcoin podniósł cenę o 6,94%. W dniach następujących po tym konkretnym incydencie niektórzy klienci Coinbase opuścili platformę , sądząc po wypłatach bitcoinów i zgłoszonych przez Cointelegraph 9 czerwca.

Coinbase również doznał kolejnego problemu z łącznością w dniu 28 lipca między 2:00 a 4:30 czasu pacyficznego, podczas którego cena Bitcoina wzrosła o 3,82%.

Jednak nie wszystkie problemy Coinbase zbiegły się z dużymi dniami wahań cen BTC. Coinbase powiadomiło opinię publiczną o problemach 16 listopada, stwierdzając : „Witryna i aplikacje mobilne nie ładują się”. Bitcoin poruszył się tylko o około 1,72% w podanym oknie czasowym problemów, chociaż to wystarczyło, aby wywołać większe oburzenie w społeczności handlowej. Problemy z łącznością wystąpiły również 28 maja , 17 lipca , 18 sierpnia i 11 listopada , podczas których cena Bitcoina spadła o mniej niż 3% podczas każdego incydentu.

Von admin